29.07.2020

Limitowana edycja motocyklu KTM 450 RALLY REPLICA

Limitowana edycja motocyklu KTM 450 RALLY REPLICA

W ostatnich latach ten model z limitowanej produkcji zyskał wyższy status dzięki komponentom i osiągom, które pochodzą bezpośrednio od Toby Price, Matthiasa Walknera i Sama Sunderlanda z Red Bull KTM Factory Racing. To motocykl zaprojektowany tak, aby wyróżniać się w wieloetapowych rajdach terenowych, spełniać nawet najtrudniejsze wymagania rajdowców i wygrywać.


Silnik z wtryskiem paliwa SOHC o pojemności 450 cm3 jest umieszczony w konkurencyjnym podwoziu z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, które wskazują na ekskluzywność tej maszyny. Specyfikacje zawiera przeprojektowane zamknięte zawieszenie wkładu WP XACT PRO z technologią zaworu stożkowego oraz celową aerodynamikę i ergonomię stworzoną z myślą o niezawodnej obsłudze w trudnym terenie.
W 2021 roku KTM udoskonalił pakiet silników, dodając nową skrzynię biegów i poprawiony mechanizm zmiany biegów. Opracowano nowe materiały  w PANKL Racing Systems w dziale KTM Motorsport sprawiły że wprowadzono większa rozpiętość biegów co daje nowe korzyści dla kierowcy.
Zwyczaje i style trzech kierowców Red Bull KTM Factory Racing - z których wszyscy zwyciężyli w Rajdzie Dakar w ciągu ostatniej połowy dekady - pomogły w ustaleniu przełożeń skrzyni biegów. W rezultacie KTM 450 RALLY REPLICA ma teraz takie same przełożenia, jak te zalecane w maszynach mistrzów Rajdu Dakar.


Stefan Huber, lider zespołu Red Bull KTM Factory Racing Rally:
 „Praca trwa! Jesteśmy dumni z 2021 KTM 450 RALLY REPLICA. Dzięki temu modelowi już postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, dając klientom produkt tak bliski temu, co przygotowujemy i zabieramy na rajdy na całym świecie. Oczywiście zawsze dokonujemy nowych odkryć, a to oznacza, że motocykl 2021 jest znaczącym ulepszeniem. Konstrukcja i konfiguracja skrzyni biegów będą miały znaczenie dla kierowców, którzy chcą prowadzić KTM 450 RALLY REPLICA. Bardzo ważne jest, abyśmy mogli przekazać to, czego się nauczyliśmy, bezpośrednio w ręce uczestników KTM. Jesteśmy tutaj, aby wygrywać wyścigi, ale tworzenie lepszego produktu jest bardzo ważne i satysfakcjonujące. Osobiście nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę tę niesamowitą maszynę w wyścigach podczas nadchodzącego Rajdu Dakar 2021!

2021 KTM 450 RALLY REPLICA to wyjątkowy model z limitowanej edycji, ograniczony do 85 sztuk na całym świecie. Cenę ustalono na 25.900 EUR (plus VAT i przesyłka) i będą dostępne od września 2020 r. Pakiet usług i wsparcia jest dostępny dla ograniczonej liczby kierowców na Rajdzie Dakar za dodatkową opłatą dla wszystkich modeli KTM Rally. 


DUUST TEAM poleca

Pozostałe newsy

Nasz instagram

Newsletter

KTM

KTM to marka założona w 1934 roku przez Hansa Trunkenpolza w Mattighofen w Austrii. Kojarzona jest głównie z motocyklami, ale w swojej ofercie posiada także gokarty, quady, rowery, a nawet samochody. Dzięki niezawodności swoich motocykli są one często wybierane przez profesjonalistów, w tym także popularnym Rajdzie Dakar, gdzie każdego roku zajmują czołowe miejsca. Zapraszamy do sprawdzenia oferty motocykli KTM oraz części zamiennych, odzieży, materiałów eksploatacyjnych i innych produktów.

Copyright © 2021 DUUST.CO