29.07.2020

Limitowana edycja motocyklu KTM 450 RALLY REPLICA

Limitowana edycja motocyklu KTM 450 RALLY REPLICA

W ostatnich latach ten model z limitowanej produkcji zyskał wyższy status dzięki komponentom i osiągom, które pochodzą bezpośrednio od Toby Price, Matthiasa Walknera i Sama Sunderlanda z Red Bull KTM Factory Racing. To motocykl zaprojektowany tak, aby wyróżniać się w wieloetapowych rajdach terenowych, spełniać nawet najtrudniejsze wymagania rajdowców i wygrywać.


Silnik z wtryskiem paliwa SOHC o pojemności 450 cm3 jest umieszczony w konkurencyjnym podwoziu z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, które wskazują na ekskluzywność tej maszyny. Specyfikacje zawiera przeprojektowane zamknięte zawieszenie wkładu WP XACT PRO z technologią zaworu stożkowego oraz celową aerodynamikę i ergonomię stworzoną z myślą o niezawodnej obsłudze w trudnym terenie.
W 2021 roku KTM udoskonalił pakiet silników, dodając nową skrzynię biegów i poprawiony mechanizm zmiany biegów. Opracowano nowe materiały  w PANKL Racing Systems w dziale KTM Motorsport sprawiły że wprowadzono większa rozpiętość biegów co daje nowe korzyści dla kierowcy.
Zwyczaje i style trzech kierowców Red Bull KTM Factory Racing - z których wszyscy zwyciężyli w Rajdzie Dakar w ciągu ostatniej połowy dekady - pomogły w ustaleniu przełożeń skrzyni biegów. W rezultacie KTM 450 RALLY REPLICA ma teraz takie same przełożenia, jak te zalecane w maszynach mistrzów Rajdu Dakar.


Stefan Huber, lider zespołu Red Bull KTM Factory Racing Rally:
 „Praca trwa! Jesteśmy dumni z 2021 KTM 450 RALLY REPLICA. Dzięki temu modelowi już postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko, dając klientom produkt tak bliski temu, co przygotowujemy i zabieramy na rajdy na całym świecie. Oczywiście zawsze dokonujemy nowych odkryć, a to oznacza, że motocykl 2021 jest znaczącym ulepszeniem. Konstrukcja i konfiguracja skrzyni biegów będą miały znaczenie dla kierowców, którzy chcą prowadzić KTM 450 RALLY REPLICA. Bardzo ważne jest, abyśmy mogli przekazać to, czego się nauczyliśmy, bezpośrednio w ręce uczestników KTM. Jesteśmy tutaj, aby wygrywać wyścigi, ale tworzenie lepszego produktu jest bardzo ważne i satysfakcjonujące. Osobiście nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę tę niesamowitą maszynę w wyścigach podczas nadchodzącego Rajdu Dakar 2021!

2021 KTM 450 RALLY REPLICA to wyjątkowy model z limitowanej edycji, ograniczony do 85 sztuk na całym świecie. Cenę ustalono na 25.900 EUR (plus VAT i przesyłka) i będą dostępne od września 2020 r. Pakiet usług i wsparcia jest dostępny dla ograniczonej liczby kierowców na Rajdzie Dakar za dodatkową opłatą dla wszystkich modeli KTM Rally. 


Pozostałe newsy

Nasz instagram

Newsletter

KTM

KTM to marka założona w 1934 roku przez Hansa Trunkenpolza w Mattighofen w Austrii. Kojarzona jest głównie z motocyklami, ale w swojej ofercie posiada także gokarty, quady, rowery, a nawet samochody. Dzięki niezawodności swoich motocykli są one często wybierane przez profesjonalistów, w tym także popularnym Rajdzie Dakar, gdzie każdego roku zajmują czołowe miejsca. Zapraszamy do sprawdzenia oferty motocykli KTM oraz części zamiennych, odzieży, materiałów eksploatacyjnych i innych produktów.

Copyright © 2021 DUUST.CO